Jump to main content

Menu

AIB League Team News

AIB League Team News

See below for the latest team news ahead of the final weekend of AIB League matches before the Christmas break.

DIVISION ONE:

BUCCANEERS (v Ballymena): J O’Brien; S Carey, A Gaughan, A Hayman, A Wynne; S Rolleston, C O’Loughlin; M Diffley, G Halligan, K Moran, L Tonkin, K Te Pou, A Kiripati, K O’Gorman, A Hanley.

Google Ad Manager – 300×250 – In Article

BALLYMENA: J Smith; P Budina, S Mallon, I Whitten, T Seymour; T Woods, C Woods; A Kirkpatrick, S Douglas, Bryan Young, I Caldwell, Bob Young, S McKinney, C Henry, T Booth.

DOLPHIN (v Clontarf): J Power; R Kenneally, K Lynch, W De Bruin, P Hurley; B Keeshan, G O’Keeffe; C Condon, T O’Callaghan, D Ryan, C Rowe, D Harty, G Finn, B O’Mahony, AN Other.

CLONTARF: P Howard; M Keating, D O’Shea, B O’Donnell, N O’Brien; M Dufficy, P O’Donohoe; A Clarke, A Dundon, N Treston, B Reilly, S Crawford, H Stride, N Carson, M Garvey.

GALWEGIANS (v Young Munster): R O’Beirne; J Cleary, C Brigl, C Rogers, B Murphy; M Brandon, B Draper; B McGovern, C Muldoon, J Stephens, D Nolan, L Scahill, I Muldoon, N McCarthy, L Casserly.

TERENURE COLLEGE (v UCD): D Cazabon; B Flanagan, J Bollard, G Coffey, J Murray; C Gildea, M Mahony; A Gussamau, K Mahony, J Barretto, K O’Dwyer, B Moroney, J Dever, C Connolly, A Dunlop.

UL BOHEMIANS (v Cork Constitution): S Payne; M McPhail, G Boland, M Butler, C Finn; F Lawlor, C Delooze; K Flanagan, B Duggan, M Storey, B Madigan, K Barry, A O’Gorman, T O’Donnell, P Grannell.

OLD BELVEDERE (v Blackrock College): F Jones; P Treacy, E O’Malley, D Shanley, E Fitzgerald; K Hurrell, R Cushion; D Wyeth , P Hogan, J Hagan, E Jackman, P Spivey, R Leyden, J Slattery, L Auva’a.

ST. MARY’S COLLEGE (v Shannon): B Lynn; C McPhillips, M Sexton, C Donohoe, D Fanning; S McCarthy, M D’Arcy; R Murphy, Richie Sweeney, Ro’b Sweeney, G Logan, C McInerney, P Nash, H Hogan, K Sheehan.

DIVISION TWO:

DLSP (v Clonakilty): K Gilligan; I O’Connor, C Power Jnr, F Cooney, C De Chenu; C Hickey, R Woods; C McCabe, E O’Reilly, K Taite, C Coakley, N O’Byrne, D O’Brien, D McCabe, C Power.

WANDERERS (v Instonians): J Ritchie; D Fitzgerald, D O’Keeffe, H Hevenga, R Pratt; N McNamara, B O’Brien; B McNamara, A McMahon, A Lynam, P Ryan, V Ball, A Byrne, E Nihill, P Rowe.

INSTONIANS: O McMurray; R Fegan, J Scott, M McKeever, J Devitt; J Watt, D O’Hara; C Schofield, W Leacock, N Simpson, B Wallace, M Wilson, P Robinson, S Uren, S Corr.

BECTIVE RANGERS (v Malone): M Summerell; K McKenzie, M South, C Connolly, B O’Friel; D Whitehead, D Campbell; M Harpur, R Sajur, E Hogan, T Bowen, P Hatton, M Hennelly, C Harbison, V Baynes.

MALONE: P Baird; M Barker, J Burgess, M McCrea, J Amos; G Fry, S Cahill; J Carey, S Bailie, D Halliday, D Heron, F Palou, D Barbour, R Wilson, G Moore.

UCC (v Dublin University): S Deasy; B Derham, I Dineen, A Kelleher, C Crowley; G Dunne, S Cronin; R O’Neill, W Falvey, S Archer, I Nagle, N Keogh, D O’Callaghan, S O’Sullivan, R Barry.

DUBLIN UNIVERSITY: P Gillespie; C Jebb, C Colclough, R Brady, C Murphy; R Brady; A Wallace, E Hamilton; T Goodbody, M Murdoch, J Gethings, J Byrne, S La Valla, M Cantrell, S Young, B Coyle.

LANSDOWNE (v Ballynahinch): J Meagher; S Gahan, G Stafford, L Kavanagh, C Oosthuizen; D Hewitt, B O’Riordan; D O’Reilly, R Quinn, K Cleere, W Earl, A Maher, A McCullen, T Conneely, R Boucher.

BALLYNAHINCH: H McAleese; S Morrow, J Cullen, D Harris, A Ferris; R Bambry, D Drake; C Stevenson, N Hanna, G Cronin, C Napier, G Rourke, M Graham, W Faloon, S Lamb.

BRUFF (v Highfield): B Deady; P O’Brien, S Malone, B Cahill, J Moore; D Maw, E Cahill; D Horan, C O’Regan, G Ryan, A Laffan, D Murnane, A Burke, J Shine, P Malone.

HIGHFIELD: P Martin; D O’Sullivan, C Mahony, N Wakley, M Power; C Quaid, M Cummins; M Gatley, C Hartnett, D O’Brien, A Wright, M McCann, F Quinlan, M Dinnane, B O’Connor.

DIVISION THREE:

QUEEN’S UNIVERSITY (v Old Wesley): D McIlwaine; J Shiels, M Arneill, M Hooks, D Colvin; M Pyper, I Porter; P Karayiannis, P Jackson, M Ferguson, A Linton, J Sandford, G Hooks, P McGowan, T Patton.

OLD WESLEY: A Large; A Thompson, B Hastings, B Doherty, AN Other; D Smith, D Van Zyl; I Wallace, E Kelder, D Viljoen, P Hosie, M Warburton, J Carroll, R Gleeson, C Wallace.

BANBRIDGE (v Suttonians): R Finlay; A Waugh, S Wilson, A Gibson, A Finlay; N Farr, J Dodds; M Cromie, D Weir, G Jelly, A Kennedy, C Bickerstaff, J Thompson, D Cochrane, M Irvine.

SUTTONIANS: P Maguire; D Mulligan, A Dodd, P Nonu, K Mpambou-Dodang; T Taiepa, T Campbell; A Hoary, R Delaney, E Conroy, A Kearney, G O’Flynn, J McDonagh, J Fagan, D Cassidy.

COUNTY CARLOW (v Barnhall): R Barbour; R Armstrong, C Moore, G Jacob, S Dalton; T Alatini, B Murphy; P Brennan, J Gorman, L McGrath, S Hennessy, A Mijhalivic, C Gee, T Ratahi, S Brown.

BARNHALL: B McCarthy; D Martin, M Harrison, P Burke, A Nagle; O Sirven, D Furlong; P Courtney, C Dufficy, J Nolan, G Boland, JP Ennis, J van Hout, B Dunne, C Feeney.

CORINTHIANS (v Connemara): R Ferguson; D Classens, W Williams, C Begley, D Murphy; M O’Boyle, M Roche; P McClernon, D Barden, D Small, P Cunningham, S Murphy, A Casanova, S Geraghty, R Conlan.

CONNEMARA: R Burke; P O’Toole, N Bester, , P Madden, E Burke; S Joyce, G Conroy; E Ferron, F Leonard, J East, A Kelly, K Keogh, M Coyne, O Delapp, B Keaney.

PORTADOWN (v Midleton): T Overy; J Holden, D Whitten, O Montells, N Jackson; M Tehakaraina, P Spence; M Neilly, C O’Kane, M Henderson, C Banks, P Jackson, D O’Kane, A Scott, S Douglas.

NAAS (v Sunday’s Well): D Droney; S Pringle, J Delaney, J Moran, H Bryce; D Aherne, G Delaney; B O’Shea, J Toland, D Miley, A Muggleton, J Holmes, P Monaghan, A Kearney, D Cox.

NENAGH ORMOND (v Ards): K O’Meara; V Turitima, D Delaney, T Connolly, R O’Brien; J Lillis, M Fogarty; M Kennedy, E Griffin, F Brislane, R Powell, J Quigley, D Horan, C McMahon, M Volavola.