Jump to main content

Menu

AIB League: Latest Team News

AIB League: Latest Team News

The matches are coming thick and fast in the AIB League as the teams gear up for the second weekend of action in the current campaign. Read on for a list of teamsheets.

AIB LEAGUE – DIVISION ONE: Saturday, November 3

TEAM ANNOUNCEMENTS –

Google Ad Manager – 300×250 – In Article

DOLPHIN v OLD BELVEDERE, Musgrave Park

DOLPHIN – to be confirmed

OLD BELVEDERE – F Jones; P Treacy, E O’Malley, B Kinsella, K Barden; R Murphy, R Cushion; B Kose, B Hogan, V Soden, B Weidemer, B Nagle/R Sharkey, R Leyden, D Shanley, S Rockett.

GALWEGIANS v BALLYMENA, Crowley Park

GALWEGIANS – C O’Beirne; J Cleary, B Sweeney, A Tuilevuka, J Wakely; P Durcan, R Shaw; B McGovern, J Merrigan, J Stephens, A Browne, L Tonkin, M Webdale, I Muldoon, L Casserly.

BALLYMENA – P Budina; C Brown, S Mallon, R Botha, J Amos; D Raw, D Drake; A Kirkpatrick, S Douglas, S Shawe, I Caldwell, D Best, M McCullough, C Henry, A Graham.

GARRYOWEN v SHANNON, Dooradoyle

Teams to be confirmed

GREYSTONES v CORK CONSTITUTION, Dr. Hickey Park

GREYSTONES – to be confirmed

CORK CONSTITUTION – D Nethery; R Lane, D O’Riordan, E O’Brien, C Healy; J Manning, J Stringer; T Ryan, D Fogarty, C Murphy, D Kelly, M O’Connell, B Holland, B Cuttriss, F Cogan.

ST. MARY’S COLLEGE v CLONTARF, Templeville Road

ST MARY’S COLLEGE – M Skelton; D Fanning, R Gannon, R Hudson, R Doherty; F Lynch, M D’Arcy; M Duggan, M Crockett, K Carroll, G Logan, C McInerney, J Ellis, K Sheehan, H Hogan.

CLONTARF – P O’Brien; M Rantz-McDonald, D O’Shea, C Keegan, D Keane; I Keatley, P O’Donohoe; A Clarke, N Carson, N Treston, A Trenier, J Duffy, S Crawford, C Elvin, M Garvey.

TERENURE COLLEGE v BLACKROCK COLLEGE, Lakelands Park

TERENURE COLLEGE – D Cazabon; A Hughes, K Coleman, J Bollard, R McCarthy; D McAllister, M Mahony; J Barretto, K Mahony, S Nolan, A Ryan, D Egan, B Moroney, C Connolly, B Guiry.

BLACKROCK COLLEGE – to be confirmed

UCD v DUNNGANNON, Belfield

UCD – M Twomey; C Aherne, A Cummiskey, K Lett, V Artemiev; M Hastings, S Geraghty; J Lee, C Geoghegan, C Mitchell, B Cawley, A Houlihan, K Croke, K McLaughlin, N Nagle.

DUNGANNON – J McGuckin; N Patterson, P Magee, A Holmes, D Black; R McCarter, J Bates; D Terblanche, N Brady, G Sinnamon, S McCahill, M Rainey, T Anderson, D Hall, N Magee.

UL BOHEMIANS v LANSDOWNE, UL Bowl

UL BOHEMIANS – E Torrie; M McPhail, B Murphy, C Finn, L Siale; F Lawlor, C Delooze; K Flanagan, F Leonard, M Storey, B Madigan, A Hartigan, J O’Neill, JE O’Connor, T O’Donnell.

LANSDOWNE – R McCarron; N Walsh, K Kennedy, G Stafford, R Dolan; D Crotty, D Coughlan; P Doran-Jones, G O’Meara, K Cleere, A Maher, D Toner, D Lavin, W Wallace, R Boucher.